Kanal V

Antalya'nın Çöpü Elektriğe Dönüşüyor

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KENTİN ÇÖPÜNDEN ELEKTRİK ÜRETECEK KIZILLI ENTEGRE ATIK DEĞERLENDİRME GERİ DÖNÜŞÜM VE BERTARAF TESİSİ'NDE SONA YAKLAŞTI. ÇALIŞMALARI DENETLEYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL, TEMMUZ'DA DENEME ÜRETİMLERİNİN BAŞLAYACAĞINI AÇIKLADI.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl Kasım ayında temeli atılan Kızıllı Entegre Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi’nde, kentin çöpünden elektrik üretecek. 

 

Geri Dönüşüm ve Bertaraf  Tesisi’ndeki çalışmaları denetleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bitme aşamasına gelen tesisle ilgili yetkililerden bilgi aldı. 

 

Başkan Türel, yurtdışına çıktığında "Çöp altındır" sloganına çok sık rastladıklarını ve artık Antalya'nın da çöpünü altın haline getiren bir şehir olacağını açıkladı.

 

Göreve geldiği ilk dönem çamurdan elektrik elde eden bir şehir olduğunu hatırlatan Başkan Türel, bu kezde kentin çöpünden yine elektrik enerjisi üretileceğini anlattı. 

 

Kızıllı Entegre Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf  Tesisi’ni inşa eden Yüklenici Firma Proje Koordinatörü Fikret Sert ise tesisin özelliklerini anlattı. 

 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.