Kanal V

Antalya'da Yeni Sergi Heyecanı

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI YENİ BİR RESİM SERGİSİNİ SANAT SEVERLERLE BULUŞTURMAYA HAZIRLANIYOR. 8 ÖNEMLİ RESSAMIN BİR ARAYA GETİRDİĞİ "ELİNDE IŞIK PARÇALARI- TÜRK RESMİNİN PARİS MACERASI" SERGİSİ 14 EKİM CUMARTESİ GÜNÜ SANATSEVERLERLE BULUŞACAK.

Antalya'da sanatseverleri haftasonu unutulmaz bir  sergi gösterimi bekliyor.

Haldun Dostoğlu küratörlüğünde, Pera Müzesi koordinatörlüğünde 8 özel koleksiyondan derlenerek hazırlanan sergide yer alan eserlerin pek çoğu Antalya'da ilk defa sergilenecek.

Paris'in 2. Dünya Savaşı'nın ardından tekrar Avrupa'nın sanat ve kültür merkezi haline gelmesiyle birlikte edebiyattan görsel sanatlara kadar pek çok alanda eselerin tanıtımı yapılıyor.

Eserlerde, sanatçıların resim serüvenini gözler önüne sererken, bir yandan da Türk resminin figüratif ve soyut çalışmış en önemli sanatçılarını sanatseverlerle buluşturuyor.

Sergi, pazartesi günleri hariç haftanın her günü 11 ila 19.00 saatleri, perşembe günleri ise 11.00- 21. saatleri arasında gezilebilecek.


Haber'e ait Video


ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan eylül ayı enflasyon rakamlarını…

13 EKİM 2017 CUMA ALTIN FİYATLARI BELLİ OLDU. 13 EKİM 2017 ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR? 13 EKİM 2017…

13 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

13 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

İSTANBUL'DA DA 54'ÜNCÜ ANTALYA FİLM FESTİVALİ'NE ALTERNATİF DÜZENLENMESİ PLANLANAN FESTİVALİN HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR. İSTANBUL'DAKİ TEPKİ FESTİVALİNE, ANTALYA'DAN TEPKİLER BİTMEK BİLMİYOR.…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.