Kanal V

Antalya'da Otogar Tartışması

ANTALYA OTOGARININ TAŞINMASIYLA İLGİLİ TARTIŞMALARA SON NOKTAYI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL KOYDU. TÜREL SEÇİM TAAHÜTLERİ İÇİNDE OTOGARIN YENİLENMESİNİN BULUNDUĞUNU VE HALKIN KENDİSİNİ DE BUNUN İÇİN SEÇTİĞİNİ BELİRTEREK, “REFERANDUMA GEREK YOK” DEDİ

Otogarın taşınması kararı verilip yeri satışa çıkarılınca tartışmalarda beraberinde geldi. Otogarın taşınmasını istemeyen kamuoyu, referandum yapılmasını istedi. 

referandum yorumlarına, konunun bir numaraları muhattabı Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'den yanıt geldi. 

“Seçim taahhütlerim içinde yer alan, halkın bunları yap diye beni seçtiği büyük projelerle ilgili referandum, paralel demokrasiyi ortaya çıkartır. Zaten halk beni bunun için göreve getirmiş. Benim bunun için referandum yapmama gerek yok”  

 

Antalyalıların kendisini bunları yap diye en büyük referandumda seçtiğini belirten Türel, Referandum isteklerini paralel demokrasi olarak değerlendirdi 

 

Şimdi ben bunları halk tarafından yapmakla görevlendirilmişken benim ana taahhüdüm olan büyük projelerimle ilgili referandum, paralel demokrasiyi ortaya çıkartır. Kabul edilebilecek bir şey değil. Yarın ben bu taahhütlerimi yerine getirmemiş birisi olarak seçmene karşı mahcup olamam. Birilerin canı istedi diye her önüme gelen yerde ben referandum falan yapamam.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.