Kanal V

Antalya'da Kum Heykel Festivali

11'İNCİ KEZ KAPILARINI AÇAN ULUSLARARASI ANTALYA KUM HEYKEL FESTİVALİ’NDE, 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİN ANISINA TANK HEYKELİ YAPILDI. FESTİVALDE SANATÇILARIN 250 TON KUM KULLANARAK YAPTIĞI “DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER ANITI”NIN AÇILIŞI DA VARDI.

 Antalya'da 11. kez kapılarını açan Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali’nde 15 Temmuz darbe girişiminin anısına tank heykeli yapıldı.

Bu yıl 11'incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali’nde 15 Temmuz darbe girişiminin anısına 250 ton kum kullanılarak yapılan "Demokrasi ve Şehitler Anıtı" adı verilen heykelin açılışı yapıldı.

Açılışa Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta Vali Münir Karaloğlu, festivalin önemli bir turizm faaliyeti olduğunun yanı sıra 15 Temmuz'u unutturmamak için önemli bir etkinlik olduğunun altını çizdi.

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ise festival kapsamında oluşturulan, Demokrasi Heykeli’nin önemli olduğunu vurgulayarak, 15 Temmuz’u asla unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarının altını çizdi. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de anlamlı bir günde açılış yaptıklarını belirterek, 2006 yılında önüne gelen bu projeye Antalya’da turizmi çeşitlendirmek adına katkı verdiklerini kaydetti.

Festival Direktörü Cem Karaca da bu yıl 11.’sini düzenledikleri Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali’nin özel bir heykel çalışması nedeniyle açılışı 15 Temmuz’da gerçekleştirdiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından protokol heykelin kurdelesini kesti ve heykel önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Festival alanının girişinde sergilenen heykelde, bir tankı ezen ve Türk bayrağı taşıyan eller bulunuyor. 

 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.