Kanal V

Antalya'da Fetö Soruşturması

FETÖ PARALEL DEVLET YAPILANMASI SORUŞTURMASI KAPSAMINDA, ÖNCEDEN KAPATILAN ANTALYA KÜLTÜRLER ARASI DİYALOG MERKEZİ DERNEĞİ ÜYELERİNE YÖNELİK 4 İLDE OPERASYON YAPILDI. OPERASYONLARDA 28 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI. EMNİYETTE İŞLEMLERİ TAMAMLANAN 16 ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVKEDİLDİ.

FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne müzahir olduğuna yönelik tespitler ile 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan AKDİM'in yönetim kurulu, denetleme kurulu ve üyelerine yönelik 2 Haziran'da Antalya, İstanbul, Adana ve Denizli illerinde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

 

Operasyonlarda yakalanması planlanan 35 şüpheliden 28'i gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde arama ve el koyma işlemleri gerçekleştirildi. 

 

İfadeleri alınan 28 şüphelinden 12'si soruşturma savcısının talimatıyla serbest bırakılırken, 16 şüpheli emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

 

FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik daha önceki operasyonlarda AKDİM'in yönetim kurulunda, denetim kurulunda ve üye olarak yer alan 7 kişinin tutukladığı, 7 kişinin örgüte üye olmak suçundan arandığı ve 8 kişi hakkında da işlem yapıldığı belirtildi.  Aynı kapsamda 8 kişinin arama çalışmaları sürüyor. 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.