Kanal V

Antalya'da FETÖ Operasyonu

ANTALYA'DA, FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ PARALEL DEVLET YAPILANMASINA YÖNELİK YÜRÜTÜLEN SORUŞTURMA KAPSAMINDA GEÇEN 15 TEMMUZ'DAN BU GÜNE KADAR YÜRÜTÜLEN OPERASYONLARDA, BİN 709 KİŞİ TUTUKLANDI, 4 BİN 613 KİŞİ HAKKINDA ADLİ İŞLEM YAPILDI. ANTALYA EMNİYETİ 15 TEMMUZ DARBE KALKIŞMASI YIL DÖNÜMÜ ÖNCESİ YAPTIĞI OPERASYONDA 78 KİŞİYİ GÖZALTINA ALDI.

Antalya Valiliği 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından il genelinde yapılan operasyonların bilançosunu açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik soruşturmanın devam ettiği belirtilirken, soruşturmalar kapsamında bin 709 kişinin tutuklandığı açıklandı. 

Operasyonlarda kapsamında 88 kişinin gözaltında olduğu belirtilirken, bugüne kadar toplam 4 bin 613 kişi hakkında adli işlemin yapıldığı kaydedildi. 

İl Emniyet Müdürülüğü ekipleri de 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü öncesinde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında büyük bir operasyona imza attı. Operasyonda 78 kişi gözaltına alındı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan 98 kişiye yönelik Organize Suçlar ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü  koordinesinde sabahsaatlerinde Antalya merkez ve ilçelerinde eş zamanlı operasyon yapıldı.

Operasyona, darbe girişimi sırasında Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde şehit düşen polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç'a atfen 'Kılınç' adı verildi.

Baskında, çoğunluğu Akdeniz Çalışanlar Derneği üyesi 78 kişi gözaltına alınırken, 20 kişi ise adreslerinde bulunamadı. 

Gözaltına alınan şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda kitap, dergi ve dijital veri ele geçirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen 78 şüpheli, ifade işlemleri için Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.