Kanal V

Antalya'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI, CUMHURİYET MEYDANI'NDA COŞKUYLA KUTLANDI. 98'NCİ YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARINDA RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI. TÖRENDE BİR BİNANIN TEPESİNDEN DAĞCILAR TARAFINDAN AÇILAN DEV TÜRK BAYRAĞI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın Antalya’daki kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumuyla başladı.


Kutlamalara, Antalya Valisi Münir Karaloğlu,  Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın ve Devrim Kök, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal katıldı.


Renkli görüntülere sahne olan kutlamalarda öğrenciler, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşını canlandırıp, şiirler okudu ve gösterilerini sundu. Öğrencilerin dans gösterileri, spor liselerinin jimnastik gösterileri vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi, bisiklet şovu ise büyük alkış aldı.


Kutlamalar esnasında aniden bastıran kısa süreli yağmur da, gençlerin gösterilerine engel olmadı. Kutlamaların sonunda bir binaya dağcılar tarafından açılan dev Türk bayrağı ise kutlamalara damgasını vurdu.

 

Daha sonra bayrağı asan grup tarafından Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na sancak bayrağı hediye edildi. Vali Karaloğlu, bayrağı aldıktan sonra 3 kere öperek alnına götürdü.

Yaklaşık 2 saat kadar süren kutlamalar sonunda şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Karaloğlu tarafından verildi. 

HABER: BEGÜM AKSOY
KAMERA: MEHMET KARAKAŞ
 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.