Kanal V

Antalya Emniyeti Falez Timi Kurdu

ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, FALEZLERDEN GERÇEKLEŞEN İNTİHARA TEŞEBBÜS VEYA YÜKSEKTEN DÜŞME OLAYLARININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN ÖZEL TİM KURDU. 4 AYRI ŞUBENİN BİRLEŞMESİYLE OLUŞAN EKİP, GÜNÜN HER SAATİ FALEZLERDE GERÇEKLEŞEN OLAYLARA HEM MÜDAHALE EDECEK, HEMDE ÖNLEYİCİ HİZMETTE BULUNACAK.

Turizmin başkenti Antalya’da, yaz sezonunun açılması kentteki yoğunluğu bir kat daha arttırdı.

 

Nüfus yoğunluğunun artması nedeniyle Antalya Emniyet Müdürlüğü farklı projelerle, hem olaylara hızla müdahale hem de önleyici hizmetine hız kazandırdı. 

Sahil bandında yer alan falezlerde, intihar ve intihar teşebbüslerinin yanı sıra, alkol ve uyuşturucu kullanımına bağlı yüksekten düşme olaylarının en aza indirilmesi amaçlanıyor. 

Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube, Deniz Şube, Foto Film Şube ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlükleri’nden oluşan özel tim, tam donanımlı ve eğitimli olarak karadan ve denizden koordineli olarak çalışıyor. 

Falezlerde gerçekleşen olaylara ilk müdahaleyi yapacak olan tim, önleyici hizmet kapsamında falezlerin üzerindeki parklarda ve seyir teraslarında kimlik sorgulama ve denetimlere de hız kazandıracak


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.