Kanal V

Alternatif Film Festivali'ne AESOB'tan Tepki

ANTALYA ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI ADLIHAN DERE, ’ULUSAL YARIŞMA’ KATEGORİSİNİN KALDIRILMASIYLA TARTIŞMALARA NEDEN OLAN 54. ANTALYA FİLM FESTİVALİ İLE İLGİLİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ. BAŞKAN DERE, BAZI SANATÇILARIN, ALTERNATİF FESTİVAL DÜZENLEMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ.

Antalya Film Festivali'ne alternatif olarak İstanbul'da düzenlenecek festivale tepki gösterdi. Girişimi, 53 yıllık mazisi olan Film Festivali'ne ayıp olarak niteledi.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, ’Ulusal Yarışma’ kategorisinin kaldırılmasıyla tartışmalara neden olan 54. Antalya Film Festivali ile ilgili Belek'te konuştu.

Dere, bazı sanatçıların Antalya Film Festivali’nin düzenleneceği tarihlerde İstanbul’da alternatif festival düzenlemesine yönelik hareketlerine tepki gösterdi. 

Festivalimiz İle Gurur Duyuyoruz

Antalya Film Festivali’nin, Antalya’nın en büyük marka değerlerinden birisi olduğunu ifade etti. Festival için atılan her adımı desteklediklerini söyledi. 

Ulusal yarışmanın kaldırılması ile festivalin güçlenerek, uluslararası sanatçılara, eleştirmenlere ve sanatseverlere erişimin kolaylaşacağını ifade etti.

 


Haber'e ait Video


Cumhurbaşkanlığı eski protokol uzmanı İhsan Ataöv, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Personeline protokol eğitimi verdi.

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) 2017 yılı Başkanlar Kurulu toplantısı Azerbaycan’ın Bakü şehrinde yönetim, denetim ve disiplin…

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KONSEYİ ÜYELERİ, BU YIL 54’ÜNCÜSÜ DÜZENLENECEK ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ’NDE ULUSAL VE ULUSLARARASI KATEGORİSİNİN BİRLEŞTİRİLMESİNEYÖNELİK ELEŞTİRİLERE…

12 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

12 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.