Kanal V

Akdeniz Üniversitesi’nde Rekor Doluluk

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA YER ALAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ, BU YIL DA REKOR DOLULUK SEVİYESİNE ULAŞTI. LİSANS PROGRAMLARINDA YÜZDE 102’LİK ORANA ULAŞAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ, ÖN LİSANSTA DA YÜZDE 75’İ GÖRDÜ. REKTÖR PROF. DR. MUSTAFA ÜNAL, KANAL V EKRANLARINA KONUK OLARAK ÜNİVERSİTEDEKİ SON DURUMU ANLATTI.

1982 yılında Antalya’da kurulan Akdeniz Üniversitesi, 22 fakülte, 7 enstitü, 1 yüksekokul, 1 konservatuar ve 11 meslek yüksekokulu 4 bölüm başkanlığı ve 61 araştırma ve uygulama merkeziyle eğitime devam ediyor. 

2017–2018 eğitim öğretim yılına da start veren Akdeniz Üniversitesi’nin rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, yeni akademik yılın değerlendirmesinde bulundu. 

Akdeniz Üniversitesi’nin yabancı öğrenciler tarafından da çok tercih edildiğini dile getiren Rektör Ünal, 

Sosyal medya hesaplarından öğrencilerle sürekli irtibat halinde olduğunu hatırlatan Rektör Ünal, sorunlarına çözüm bulmak için elinden geleni yaptığını söyledi. 

İlk Ders Bakan Çavuşoğlu’ndan 

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, yarın gerçekleşecek Akademik Yıl Açılış Töreni’nde ilk dersi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun vereceğini açıkladı.


Haber'e ait Video


28 Eylül 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.