Kanal V

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Borç Batağında

YÜZ, KOL VE ORGAN NAKİLLERİ İLE HEM TÜRKİYE'DE HEM DE DÜNYA'DA GÜNDEME GELEN, ÖNEMLİ CERRAHLARIN OPERASYONLARINI YAPTIĞI AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ'NİN BORCU 250 MİLYON LİRAYI BULDU... HASTANE, BORCUYLA GÜNDEME GELİNCE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI.

Türkiye'de ilk kez yapılan yüz ve kol nakilleriyle ismini dünyaya duyuran, yılda 50 bin ameliyatın yapılan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesi, operasyonlar yerine bugünlerde borçlarıyla gündemde...

Hastanenin medikal firmalara olan borcu 250 milyon lirayı buldu.

Tıp Fakültesi Hastanesi, Türkiye'nin ilk yüz naklini yapan Ömer Özkan, bir dönem böbrek nakilleri ile adını duyuran Alper Demirbaş, Alihan Gürkan gibi ünlü cerrahların çalıştığı hastaneler arasındaydı.

Uğur Acar'a ilk yüz nakili burada yapıldı, Maliye eski Bakanı Kemal Unakıtan'da böbrek nakli ameliyatı için Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ni tercih etmişti. Bir milyon 100 bin poliklinik hizmetinin verildiği hastanenin 250 milyon liralık borcu, tedavi gören hastalar ile bu hastanede operasyon geçirmeyi planlayan hastalar arasında endişeye yol açtı. 

Sadece yurt içinden değil yurtdışından binlerce hastanın geldiği Tıp Fakültesinde ameliyatlar duracak mı? Bu korku veren endişeler üzerine Akdeniz Üniversitesi bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "Tüm üniversite hastanelerinin yaşadığı oranda mali sıkıntılar yaşamaktadır" diye başladı. "Ancak bu mali sıkıntılar haberlerde yer aldığı gibi sağlık hizmetlerinin durmasına yol açacak oranda asla değildir" diye devam etti.

Yatırımların devam edeceğine dikkat çekildi. Borca rağmen Akdeniz bölgesi için önemli olan onkoloji hastanesinin bu yıl hizmete gireceğine de vurgu yaptı

Şimdi hastanenin bu borç batağından nasıl çıkacağı ve hizmetlerin aksayıp aksamayağını da önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.7 Ocak 2018 Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Bugün En Çok İzlenen Programlar Hangileri? 7 Ocak 2018 Pazar Reyting Sıralamasında…

Okula gitmeyip dağda kayalıklar arasında dolaşan biri kız, diğeri erkek iki öğrencinin gezisi kabusa döndü.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde intihar girişiminde bulunan şahıs, polis ekiplerinin 3 saatlik çalışması...

Vatanım Sensin'de 'Dağıstanlı' karakterini canlandıran oyuncu Ufuk Bayraktar'ı polis memurları neden benzinciye götürdü.

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.