Kanal V

Adalet ve Devletin Arasında Tam Bir Orantı Vardır

Adalet Şurası’nda konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Adalet ve devletin gücü arasında tam bir orantı vardır. Adalet sağlamsa devlet sağlamdır" dedi.


Adalet Şurası, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımlarıyla gerçekleşti. Programda konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, adaletin her dönemde üzerinde en fazla konuşulan bir değer olduğunu, yüce bir kavram olduğunu belirtti ve Allah’ın isimlerinden birinin de El-Adl olduğunu anımsattı.
Hazreti Ömer’in “El-Adl esasül mülk (adalet mülkün temelidir)” sözünü hatırlatarak Osmanlı’nın büyük olduğu dönemde adaleti tam tatbik eden bir devlet olduğunu vurgulayan Kahraman, "Kanuni zamanında 7. Henry, ’nasıl oluyor da 28 çeşit kayyum olduğu bir toplumda güzel bir adalet var’ diye İngiltere’den bir heyet gönderdi. İncelemelerde bulunup İngiltere’ye döndüğünde Anglo Sakson Hukuku’ndaki temelleri ortaya koydu. Adalet ve devletin gücü arasında tam bir orantı vardır. Adalet sağlamsa devlet sağlamdır. Adaleti temin etmek çok büyük bir hadise" şeklinde konuştu.
Kahraman, herkesin adil ve mutlu bir Türkiye’de bulunmayı nasip etmesini temenni ederek sözlerine son verdi.
 9 Ocak 2018 Salı Reyting Sonuçları Açıklandı! Bugün En Çok İzlenen Programlar Hangileri? 9 Ocak 2018 Salı Reyting Sıralamasında…

Adıyaman Açık Ceza İnfaz Kurumunda, yapılan ilaçlamadan dolayı 100’ün üzerinde mahkum zehirlendi. Hastaneler mahkumlarla doldu taştı.

10 Ocak 2018 Çarşamba gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın, cumhuriyet altını fiyatları şu şekilde.

SERBEST PİYASADA GÜNCEL DOLAR FİYATLARI, DÜŞÜŞ VE YÜKSELİŞ HABERİMİZDE.

Kaynak: İHA

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.