Kanal V

Adalet Bakanı Bozdağ'dan FETÖ Açıklaması

ADALET BAKANI BEKİR BOZDAĞ, HUKUKÇULAR DERNEĞİ'NİN DÜZENLEDİĞİ İFTAR PROĞRAMINDA FETÖ SORUŞTURMALARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUDU. BAKAN BOZDAĞ ASILSIZ HABERLERİ YALANLADIĞI KONUŞMADA 50 BİN 402 KİŞİNİN TUTUKLU BULUNDUĞUNU AÇIKLADI.

Hukukçular Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği iftar programına katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ FETÖ soruşturmaları ve mahkeme süreçleri hakkında bilgi verdi.

Bozdağ, sosyal medyada yer alan asılsız haberlere de cevap verdi. Fetullahçı Terör Örgütü soruşturmaları kapsamında yakalananlar ve arananlarla ilgili rakamsal bilgiler verdi. 
Sosyal medyada yer alan bazı haberlerin de asılsız olduğunu belirten Bozdağ, tutuksuz yargılananların beraat etmediğini belirterek, asılsız haberlere tepki gösterdi. 

Bakan Bozdağ Ankara'da bu açıklamaları yaparken, Isparta'da FETÖ/PDY davasında aralarında eski Rektörü Hasan İbicioğlu'nun da bulunduğu 49'u tutuklu 129 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Davada eski Rektör Hasan İbicioğlu, mahkeme heyetinden 1,5 yıldır cezaevinde olduğunu belirterek, emeklilik ikramiyesini istedi. Sanıklarının tutukluluk hallerinin devam ettiği dava Ağustos ayına ertelendi.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.