Kanal V

ABD-Rusya Gerilimini Yorumladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Askeri güçlerine güvenen kimi ülkelerin Suriye’yi adeta bir bilek güreşi sahasına çevirmesinden fevkalade rahatsızlık duyuyoruz” dedi.


Başkentte Sincan-Kayaş arasında metro konforunda banliyö hizmeti verecek olan Başkentray, bugün devletin zirvesinin katılımıyla hizmete açıldı. Açılış töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım hazır bulundu. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, modern ulaşım ihtiyaçları doğrultusunda yepyeni bir ulaşım ağı kurduklarını söyledi.

ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI
Erdoğan, Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısının 4 bin 123’e, Kuzey Irak’ta etkisiz hale getirilen terörist sayısının ise 337’ye yükseldiğini ifade etti.

ABD-RUSYA GERİLİMİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde ABD ile Rusya arasındaki Suriye krizi de vardı. Erdoğan, “Askeri güçlerine güvenen kimi ülkelerin Suriye’yi adeta bir bilek güreşi sahasına çevirmesinden fevkalade rahatsızlık duyuyoruz. Bugün Sayın Putin ile görüşmem var. Bu kimyasal katliamı nasıl durdururuz, bunu kendileriyle tekrar konuşacağım” dedi. “Artık Suriye ve Irak’ta oynanan bu tiyatronun bir kenara bırakılmasını, yüzlerdeki maskelerin indirilmesini istiyoruz” diye devam eden Cumhurbaşkanı, “Katil Esed rejimini destekleyenler yanlış yapıyorlar. PYD terör örgütünü destekleyenler de yanlış yapıyorlar. Biz her iki yanlışla da sonuna kadar mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı
(İHA)TOBB Ekonomi Şurası'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş dünyasına işsizlik rakamlarını düşürmek için milli seferberlik davetinde bulundu.

İran ile ABD arasındaki gerilimin üst düzeye çıktığı dönemde, İran'ı çevreleyen ABD üslerini gösteren bir harita ortaya çıktı.

Rusya Tarım Bakanı Yardımcısı Sergey Levin, Türkiye’yi Dünya Ticaret Örgütü’nün kurallarını ihlal etmekle suçladı.

Kaynak: İHA

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.