Kanal V

9 Ekim Dünya Turu

9 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

POLONYA'DA TEKERLEKLİ SANDALYE GÜZELİ YARIŞMASI

Polonya'da Dünya Tekerlekli Sandalye Güzeli Yarışması düzenlendi. Çeşitli ülkelerden, farklı yaş ve meslek gruplarından tekerlekli sandalyeye mahkum 24 kadının katıldığı yarışma dünyada bir ilk oldu. Yarışmanın birincisi ise Belaruslu isim Angelina Waleskaya oldu. 

GANA' DA DOĞALGAZ İSTASYONUNDA PATLAMA

Gana'da doğalgaz istasyonunda patlama meydana geldi. Hükümet yetkililieri yaşanan olayda ölü ve yaralıların olduğunu ifade ederken konuya ilişkin rakam herhangi bir rakam vermedi.

İSPANYOLLARDAN BİRLİK MİTİNGİ!

İspanya’nın Barselona kentinde Katalonya’nın bağımsızlığına karşı vatandaşlar sokaklara akın etti. Binlerce İspanyol, birlik için Barselona sokaklarına döküldü. İspanya için birlik çağrısında bulunan göstericiler, Katalonya ve İspanya bayrakları taşıdı. 

İDLİB'TE HAVA SALDIRISI: 10 ÖLÜ, 30 YARALI 

Şam rejiminin İdlib kentinde gerçekleştirdiği hava saldırısında 10 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi yaralandı. Sivil Savunma ekibi, tarafından yaralılara tıbbi müdahale yapılırken, olası hava saldırısına karşı bölgedekiler tahliye edildi. 

SUUDİ KRALI'NIN ALTIN MERDİVENİ BOZULDU

Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz'in Rusya ziyaretinde uçaktan inerken ''altın kaplı'' olduğu belirtilen yürüyen merdiveni bozuldu. Moskova'ya ilk kez ziyaret gerçekleştiren Kral Selman altın kaplamalı merdivenini yanında götürmüştü. Yaşanan bu olay üzerine Suudi Kralı basamakları yürüyerek inmek zorunda kaldı.


Haber'e ait Video


ANTALYA'DA İŞİTME ENGELLİ 2 ÇOCUK VE BİR GENÇ KIZ, 18.5 GRAM AĞIRLIĞINDAKİ 'BİYONİK KULAK' İLE DÜNYANIN SESLERİYLE TANIŞMANIN MUTLULUĞUNU…

Dünya Kupası Elemelerinde mücadele eden Kosta Rika, Honduras'a 90+5. dakikada attığı golle turnuvaya katılmayı garantiledi.

4 bin 500 yıl öncesine ait mezarlıklardaki iskeletler üzerinde bulunan süs eşyaları, silah ve takılar, bilim dünyasına önemli bulgular sunuyor.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.