Kanal V

8 Kasım Dünya Turu

8 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

DONALD J. TRUMP, GÜNEY KORE'DE

Asya turu kapsamında Japonya’daki temaslarını tamamlayan ABD Başkanı Donald Trump, Güney Kore’ye gitti. Kuzey Kore’yle yaşanan gerginliği arttırması beklenen ziyareti çerçevesinde, ABD başkanı, Güney Koreli yetkililerle nükleer tehdidi konuşacak. 

ABD 11 AYDA 9 SALDIRI İLE SARSILDI

ABD, 2017 yılında yaşanan terör saldırılarıyla adeta büyük bir sarsıntı yaşadı. Terör unsurları tarafından gerçekleştirilen 9 eylemde tam 111 kişi yaşamını yitirirken, olaylarda 601 kişi ise yaralandı. ABD tarihinin en kanlı saldırılarından biri ise geçtiğimiz ay Las Vegas'ta düzenlenen Country Müzik Festivalinde gerçekleşmişti.

İSRAİL'DE PARK HALİNDEKİ ARAÇ İNFİLAK ETTİ 

İsrail'de park halindeki bir aracın infilak etmesi neticesinde iki İsrail vatandaşı yaralandı. Patlamanın diğer araçlara sıçramasıyla otoparkta yangın çıktı; dumanlar etrafı kapladı. İsrail polisi olayın bir terör saldırısı olup olmadığını ilişkin inceleme başlattı. 

AVUSTRALYA'DA KADIN ŞOFÖR OKULA DALDI!

Avustralya'nın Sidney kentinde 52 yaşındaki kadın sürücü direksiyon hakimiyetini kaybettiği araçla ilkokul öğrencilerinin bulunduğu sınıfa daldı. Olayda 8 yaşındaki 2 öğrenci hayatını kaybederken, 21 öğrencinin yaralandığı belirtildi.

SUUDİ ARABİSTAN'DAKİ OPERASYONUN YANKILARI SÜRÜYOR

Suudi Arabistan'daki yolsuzluk operasyonlarında gözaltına alınanların bir otelde tutulduğu iddiasının devamında görüntüleri de ortaya çıktı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin gözaltındakilerin bulunduğu otelde çekildiği iddia ediliyor. Geçtiğimiz cumartesi başlayan ilk dalgada 11 prens ve 4 bakan gözaltına alınmıştı. 


Haber'e ait Video


7 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Bir araştırma, Türkler ile Avrupalılar arasındaki babadan oğla geçen Y-DNA benzerliğini ortaya çıkardı. Sonuçlara Akdeniz'in en sıcak ülkeleri olan…

Türkiye’den İstanbul, Antalya, Edirne ve Artvin, uluslararası araştırma şirketi "Euromonitor International” tarafından hazırlanan, "Dünyada en çok ziyaret edilen 100…

8 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.