Kanal V

7 Kasım Dünya Turu

7 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KONFERANSI BAŞLADI

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği birimi öncülüğünde Almanya'da düzenlenen 23. taraflar konferansı Bonn kentinde başladı. Konferansta söz alan Almanya Çevre Bakanı Hendricks iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin önüne tüm ülkelerin el birliğiyle geçilebileceğini vurguladı. 

BM: YEMEN'DEKİ SINIRLARIN KAPATILMASINDAN ENDİŞELİYİZ

Arap yarımadasında yaşanan krize ilişkin Birleşmiş Milletler cephesinden ilk açıklama geldi. Örgüt sözcülüğünden yapılan açıklamada Yemen'in hava, kara ve deniz sınırlarını geçici olarak kapatmasının insani yardımların dağıtılmasını engelleyeceği ve bunun endişe verici olduğu vurgulandı. 

TEKSAS SALDIRISI AİLE İÇİ MESELE OLABİLİR!

Teksas'ta düzenlenen ve 26 kişinin ölümüne neden olan saldırıya ilişkin konuşan yerel yetkililer saldırganın kayınvalidesinin gittiğe kiliseye saldırmasından dolayı olayın aile içinde yaşanan problemler nedeniyle yaşanmış olabileceğini açıkladı. 

KATALAN LİDER CHARLES PUİGDEMONT'A TAHLİYE

Belçika Federal Savcılığı haklarında tutuklama emri olan Katalonya'nın devrik lideri Charles Puigdemont ve 4 bakanı, ülkede kalmaları şartıyla serbest bıraktı. Şartlar arasında Katalan liderlerin olası bir durumda ulaşılabilir bir adres sahibi olmaları yer alıyor.

DEAŞ, AFGANİSTAN'DA ÖZEL BİR TELEVİZYON KANALINA SALDIRDI

Afganistan’ın başkenti Kabil’de özel bir televizyon kanalına düzenlenen silahlı saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi. Kabil polis sözcüsü, Afgan güvenlik güçleri tarafından bir saldırganın öldürüldüğünü belirterek, askerlerin binanın kontrolünü ele geçirmeye çalıştığını açıkladı. 


Haber'e ait Video


AVRUPA BİRLİĞİ ERASMUS PROJESİ KAPSAMINDA 4 ÜLKEDEN ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLER ANTALYA KEPEZ'DE HÜSEYİN AK ORTAOKULU'NUN MİSAFİRİJ OLDU. PROJE İLE…

ABD Dış İlişkiler Konseyi, aşı karşıtlığının önüne geçmek için 'Dünya Salgın Hastalıklar Haritası'nı yayınladı. Türkiye'nin durumunun diğer gelişmiş ülkelere…

Dünyanın en pahalı kahvesinin fillerin dışkısından elde edildiğini okuyunca çok şaşıracaksınız.

6 kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

7 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.