Kanal V

6 Kasım Dünya Turu

6 kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

ABD TARİHİNİN EN KANLI KİLİSE SALDIRISI!

ABD dün yaşanan terör saldırısıyla sarsıldı. Teksas eyaletindeki bir kilisede pazar ayini sırasında yaşanan silahlı saldırıda 26 kişi öldü. Olaya ilişkin açıklama yapan yerel kaynaklar, eylemin ülke tarihinde yaşanan en kanlı kilise saldırısı olduğunu açıkladı. 

VİETNAM'DA TAYFUN: 27 ÖLÜ

Vietnam’da etkili olan tayfunun bilançosu ortaya çıkmaya başlıyor. Daha önceden ölü sayısına ilişkin net bir bilgi verilmezken yeni yapılan açıklamaya göre can kaybı 27 olarak belirlendi. Tayfun nedeniyle kendilerinden şu ana dek haber alınamayan 22 kişiyi arama çalışmaları ise sürüyor. 

MALEZYA'YI ŞİDDETLİ YAĞIŞ VURDU

Malezya'nın kuzeybatı eyaleti Penang'da fırtına ve şiddetli yağışların yol açtığı selde 2 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi evini terk etmek zorunda kaldı. Eyalet lideri Lim Guang  Federal Hükümetten askeri yardım çağrısında bulundu. 

PUTİN KARŞITI PROTESTO GÖSTERİSİNDE 380 GÖZALTI

Rusya'da Putin karşıtı aktivist Vyacheslav Maltsev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yönetimine derhal son verilmesi yönünde protesto gösterisi düzenlenmesi için internet sitesinden çağrıda bulundu. Çağrının ardından yüzlerce kişi Moskova'da bir araya gelerek, Putin karşıtı gösteri düzenledi. Rus polisi izinsiz düzenlenen gösteriye katılan 380 kişiyi gözaltına aldı. 

SUUDİ PRENS HELİKOPTER KAZASINDA ÖLDÜ

Suudi Arabistan-Yemen sınırındaki Asir bölgesinde düzenlenen denetim gezisinde meydana gelen helikopter kazasında Prens Mansur bin Mukrin ve 8 üst düzey yetkili hayatını kaybetti. Heyetin denetim gezisi programı kapsamında sahil şeridini ziyaret ettiği sırada akşam saatlerinde  mürettebatla iletişimin kesildiğini bildirdi.


Haber'e ait Video


ABD Dış İlişkiler Konseyi, aşı karşıtlığının önüne geçmek için 'Dünya Salgın Hastalıklar Haritası'nı yayınladı. Türkiye'nin durumunun diğer gelişmiş ülkelere…

Saatte yaklaşık 70 km hız yapabilen bu akıllı tren, "Autonomous Rail Rapid Transit" olarak adlandırılıyor.

3 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Suudi Arabistan'da yolsuzluk operasyonları kapsamında başlatılan tutuklamalarda, dünyanın en zengin 50. adamı olan El-Velid bin Talal da tutuklandı.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.