Kanal V

5 Ekim Dünya Turu

5 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

RUANDA'DA OTOMOBİLSİZ KENT GÜNÜ!

Ruanda’nın başkenti Kigali’de gerçekleştirilen Otomobilsiz Kent Günü’nde, araba ve cep telefonlarını yanına almayan halk saatlerce spor yaptı. Renkli görüntülere sahne olan yürüyüş kapsamında, koşu ve bisiklet sürme etkinlikleri gerçekleştirildi. 

İSPANYA'DA SULAR DURULMUYOR

İspanya'nın Katalonya Özerk bölgesindeki halkoylamasının yankıları devam ediyor. Pazar günü gerçekleştirilen tartışmalı bağımsızlık referandumunun ardından ilk röportajını veren özerk yönetim başkanı Puigdemont, “Birkaç gün içerisinde bağımsızlığı ilan edeceğiz” açıklamasında bulundu.

ARJANTİN'DE, DÜDÜK YUTAN ÇOCUK HER NEFESTE ÖTTÜ

Arjantin'de 8 yaşındaki bir çocuğun boğazında düdük kaldı. Oyun oynadığı sırada düdüğü yanlışlıkla yutan talihsiz çocuğun boğazındaki düdük her nefes alışverişte ötmeye başladı. Başarılı bir ameliyatla çocuğun boğazından çıkarılan düdüğün ardından geriye sosyal medyada izlenme rekorları kıran bu görüntüler kaldı. 

DONALD J. TRUMP, PORTO RİKO'DA

ABD Başkanı Donald Trump, Maria kasırgasında mağdur olan vatandaşları ziyaret etmek üzere Porto Riko’ya uçtu.Ülkenin büyük bir kısmında yaşayanlar hala yiyecek ve içme suyu gibi temel ihtiyaçlara erişmek için mücadele veriyor. İki hafta önce Porto Riko’yu vuran Maria kasırgasında 16 kişi hayatını kaybetmişti.

NOBEL EDEBİYAT ÖDÜLÜ SAHİBİNİ BULDU

Her yıl düzenli olarak verilen ve dünya üzerinde üst düzeyde bir saygınlığı bulunan Nobel Edebiyat Ödülü sahibini buldu. Japon asıllı İngiliz yazar Kazuro Ishiguro bu yılki ödüle layık görüldü. İngiliz yazar, ödülü kazanmaya adam isimler arasında favorilerden biri olarak gösteriliyordu.


Haber'e ait Video


5 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.