Kanal V

41 Sanıklı FETÖ Davası Görüldü

ANTALYA'DA, FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ/PARALEL DEVLET YAPILANMASI SORUŞTURMASI KAPSAMINDA, ARALARINDA ASKERİ PERSONEL, ESNAF VE DERNEK ÜYELERİNİN DE BULUNDUĞU 29'U TUTUKLU, 8'İ FİRARİ 41 SANIĞIN YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ.

Antalya 8. Ağır Ceza Mahkemesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Konferans Salonu'nda 3 gündür süren duruşmaya sanık, sanık yakınları ve avukatlar katıldı.

 

Duruşmada savunma yapan sanık Yasin Eroğlu ve Sanık Mehmet Türkaslan, hakarındaki abilik suçlamaları kabul etmedi. 

 

"Büyük talebe mesulü" iddialarını kabul etmediğini, yaşça büyük olduğu için kendisine "abi" diye hitap edildiğini ileri süren Türkaslan, örgütün evlerine gitme sebebinin ise "Bu evlerde her şey yolunda mı, bir sıkıntınız var mı" diye gittiğini iddia etti.

 

Duruşmada diğer sanıkların dinlenmesinin ardında mahkeme heyeti kararını açıkladı. Heyet, aralarında askeri personel, esnaf ve dernek üyelerinin de bulunduğu 20 sanığın "ByLock" tespit tutanakları ve kuvvetli suç şüphesi gereğince ayrı ayrı tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

 

Heyet, bir kadın sanığın etkin pişmanlıktan, 8 sağın ise mevcut delil durumuna göre adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

 

Mahkeme ayrıca sanıklar 8 sanık hakkında çıkarılan yakalama emirlerinin infazının beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi. 

 

Dün Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Akdeniz Üniversitesinin eski rektörü İsrafil Kurtcephe'de, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.