Kanal V

3 Kasım Dünya Turu

3 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

GAZZELİLER: İNGİLTERE ÖZÜR DİLESİN!

İngiltere’nin, yaklaşık yüz yıl önce Filistin’de İsrail devleti kurulabilmesine zemin hazırlayan Balfour Deklarasyonu bütün Filistin'de olduğu gibi Gazze’de de kınandı. Yapılan toplantıda İngiltere’nin İsrail Devleti'nin kurulmasını sağlayan bu deklarasyondan dolayı özür dilemesi gerektiği söylendi.

TRUMP, FED BAŞKANLIĞI İÇİN JEROME POWELL'I ÖNERDİ

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Merkez Bankası Fed Başkanlığı için Jerome Powell'ı aday gösterdi. Powell'ın şubat ayında göreve gelmesi halinde bugüne kadarki en zengin Fed başkanları arasında yer alacağına dikkat çekiliyor.

MOSKOVA'DA KAZA: OTOMOBİL ALEV ALEV YANDI

Rusya’nın başkenti Moskova'da kontrolden çıkan seyir halindeki bir otomobil kamyonete çarpması sonucu alev aldı. Otomobil sürücüsü yanarak hayatını kaybetti. Olay anı ise amatör kamera tarafından kaydedildi. 

SURİYE ORDUSU DEYRİZOR'U GERİ ALDI

Suriye ordusu 2014 yılından beri kuşatma altındaki Irak sınırındaki Deyrizor şehrini terör örgütü DEAŞ'tan geri aldı. Yaklaşık bir aydır süren operasyonlar sonunda DEAŞ’ın Suriye’deki en büyük kalesi olan Deyrizor kentinde kontrolün tamamen ele geçirildiği duyuruldu. 

KAHİRE'DE ZİNCİRLEME KAZA: 3 ÖLÜ

Mısır'ın başkenti Kahire yakınlarında yol yapım malzemeleri taşıyan üç kamyon ile üç otomobil çarpıştı. Kazaya karışan araçlarda yangın çıktı; üç kişi hayatını kaybetti. Ölenlerden ikisinin anne oğul, diğerinin ise bir aracın şoförü olduğu açıklandı.


Haber'e ait Video


Uzmanların gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre ülkelerin genel IQ ortalaması ve dünya geneline göre sıralaması açıklandı.

Dünyanın en zorlu yolları arasında gösterilen Bayburt-Trabzon arasında bulunan Soğanlı Dağı üzerindeki Derebaşı Virajları, yeni yerler keşfetmek isteyenleri ve…

ABD Dış İlişkiler Konseyi, aşı karşıtlığının önüne geçmek için 'Dünya Salgın Hastalıklar Haritası'nı yayınladı. Türkiye'nin durumunun diğer gelişmiş ülkelere…

Amerikan ordusu tarafından kullanılmak üzere, yeni teknolojiler üretmekle sorumlu ABD Savunma Bakanlığı'na bağlı bir devlet kurumu olan DARPA'dan yeni…

2 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

3 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.