Kanal V

22'nci Dünya Petrol Zirvesi

22'İNCİ DÜNYA PETROL ZİRVESİ İSTANBULDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. İSTANBUL KONGRE MERKEZİNDE DÜZENLENEN TÖRENE AZERBAYCAN, SIRBİSTAN, ARNAVUTLUK VE BULGARİSTAN DEVLET BAŞKANLARININ YANI SIRA 30'U AŞKIN BAKAN VE ABD DIŞIŞLERİ BAKANI REX TİLLERSON'DA KATILDI. AÇILIŞ KONUŞMASINI YAPAN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, 3'ÜNCÜ NÜKLEER PROJE İÇİN İLK ADIMLARIN ATILDIĞINI DUYURDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 22'incisi düzenlenen Dünya Petrol Zirvesi'nde konuştu. 

İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlen kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile Azerbaycan, Sırbistan, Arnavutluk ve Bulgaristan devlet başkanları katıldı. Zirveye ayrıca  ABD Dışışleri Bakanı Rex Tillerson'ın yanı sıra değişik ülkelerden 30'u aşkın bakan katıldı. 

Kongrede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir buçuk asırdır güçlü ülke olmanın yolunun enerji kaynaklarına sahip bulunmaktan veya söz sahibi olmaktan geçtiğini söyleyerek başladı.

Erdoğan konuşmasında Türkiye'nin enerji konusundaki yerinin öneminden de bahsetti.

Türkiye'de son bir yılda enerji sektöründe altı milyar dolar yatırım yapıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, üçüncü nükleer santralin de müjdesini verdi.

ilk günü açılış konuşmalarıyla strt alan 22'inci petrol kongresi 5 gün sürecek 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.