Kanal V

17 Temmuz Dünya Turu

17 Temmuz Dünya Turu

Çin'in kuzeydoğusunda etkili olan şiddetli yağışlar sonucu oluşan sel baskınlarında 18 kişinin öldüğü, 18 kişinin ise kaybolduğu bildirildi. Yapılan açıklamada bölgede yaşamın durma noktasına geldiği, çok sayıda evin yıkıldığı, 110 bin kişinin de bölgeden tahliye edildiği açıklandı. Arama ve kurtarma ekiplerinin, kayıpları bulma çalışmaları sürerken şehir içindeki tahribati onarmak için takviye ekipler görevlendirildi.

 

POLİS VE SOYGUNCULAR ÇATIŞTI

3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bolivya'da polis ve soyguncular arasında sokak ortasında çatışma çıktı. Çıkan çatışma da aralarında rehin alınan kadının ve soyguncularn da bulunduğu 3 kişi hayatını kaybetti. Soyguncuların rehin aldıkları kadını kafasından vurması sonucunda hayatını kaybeden kadının sokak ortasında can çekişme  görüntüleri saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

 

MISIR POLİSİ, GRUBA ATEŞ AÇTI

1 KİŞİ ÖLDÜ 56 KİŞİ YARALANDI

Mısır hükümetinin Gize kentinde yerleşim yerlerini kaldırmak isteyince  güvenlik güçleri ile halk  arasında çatışma çıktı.Yapılan açıklamada 1 kişinin öldüğü, 37'si polis 56 kişinin yaralandığı, 10 kişinin ise  tutuklandığını bildirdi. 

 

YARDIM EDERKEN CANINDAN OLUYORDU

ARACIN ALTINDA KALDI

Suudi Arabistan'da aracın parketmesine yardım eden talihsiz vatandaş, sürücünün bir anda gaza basmasıyla aracın altında kaldı. Talihsiz vatandaşa çarptıktan sonra mağazanın içerisine giren aracın bir kişiye daha çarptığı görüldü. Kaza mağaza içerisindeki güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

 

ÇİNLİ BİLİM ADAMLARI 'SÜPER KÖPEK' KLONLADI

"LONG LONG", DAHA ZEKİ DAHA GÜÇLÜ

Çinli bilim adamları, genetik olarak modifiye edilmiş bir köpeği klonladıklarını duyurdular. Long long ismi verilen 'süper köpek'  daha güçlü, daha zeki veya daha hızlı olmak üzere modifiye edilebilecek. Yapılan açıklamada Çin'in dünyada köpek odaklı klon teknolojisi açısından ikinci olduğu, bu teknoloji sayesinde gelecek  yıllarda köpeklerin bazı genlerini seçip daha güçlü hızlı ve akıllı köpekler yetiştirebilecekleri söylendi

 

 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.