Kanal V

16 Haziran Dünya Turu

16 Haziran Dünya Turu

ÇİN'DE ANAOKULUNDA PATLAMA

7 ÖLÜ, 59 YARALI

 

Çin'in doğusunda bulunan Jiangsu eyaletinde bir anaokulunun girişinde henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Velilerin çocuklarını almak üzere okula geldiği sırada meydana gelen olayda 7 kişinin hayatını kaybettiği, 59 kişinin de yaralandığı bildirildi. Görgü tanıkları şiddetli bir patlama sesi duyduklarını belirterek, polisin hemen olay yerine geldiğini söyledi. Patlamayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

 

 

RUSYA'NIN ABHAZYA ÖZERK BÖLGESİNDE ŞİDDETLİ YAĞIŞ

APARTMAN ZEMİNLERİ SULAR ALTINDA KALDI

 

Rusya'nın Abhazya özerk bölgesinde 2 gündür aralıksız yağan şiddetli yağmur su baskınlarına yol açtı. Başkent Sohum'da apartman zeminleri sular altında kaldı. Ülkede bulunan turistler de yağıştan etkilendi. Birçok turist otellerine gitmekte zorluk çekti. İş makineleri su baskınlarına karşı önlemler alırken yağış sırasında herhangi bir can kaybının yaşanmadığı öğrenildi.

 

 

MESCİD-İ AKSA'DA GERGİNLİK

ESKİ KUDÜS'E GİDEN TÜM YOLLAR KAPANDI

 

İsrail güvenlik güçleri, Mescid-i Aksa'daki güvenlik tedbirlerini artırarak, Filistinli gençlerin camiye yaklaşmasını engelledi. Bunun üzerine Filistinli grup ve İsrail askerleri arasında arbede yaşandı. Ayrıca İsrail sınır muhafızlarının eski Kudüs'e giden tüm yolları kapattığı bildirildi.

 

YENİ NESİL ROBOT: SOPHIA

YAPAY ZEKA TRENDİ HIZLA İLERLİYOR

 

Söylenenleri anlayabiliyor, konuşabiliyor, hatta yüz ifadeleriyle karşılık bile verebiliyor. Yapay zeka çalışmalarının en son ürünü olan Sophia, bir start-up şirketinin ürünü. Teknolojinin aklımızın alamadığı kadar ilerlemesi, robotların çok hızlı gelişimi ve yapay zeka trendi, aklımıza bu ve benzeri çalışmaların ne kadar işimize yarayacağı ya da  ne kadar zarar vereceği sorularını getiriyor. Ancak bunların yanıt bulabilmesi için galiba biraz daha beklemek gerek.

 

İTALYA'DA TABLO HASTANESİ 

DEPREMDE ZARAR GÖREN RESİM VE HEYKELLER ONARILIYOR

 

Bu ambar 2016 yılında İtalya'da yaşanan depreminin ardından bir sanat eseri hastanesine dönüştürüldü. Zarar gören binlerce sanat eserine yeniden hayat verilmeye çalışılan merkezde görevli yetkilililerse bu işi yapmanın dikkat ve tutku gerektiren bir iş olduğunu ifade ediyor. Tabii 6,2 büyüklüğündeki depremde zarar gören eserleri onarmanın yılları alabileceği de bir gerçek...


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.