Kanal V

15 Temmuz Şehitleri İçin Hatıra Ormanı

FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ'NÜN 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNDE, HAYATI KAYBEDEN 249 ŞEHİDİN ANISINA ANTALYA'DA HATIRA ORMANI OLUŞTURULDU. ORMANA DİKİLEN 249 FİDAN SERTİFİKALANDIRILIP, SERTİFİKALARI DA ŞEHİT AİLELERİNE GÖNDERİLECEK.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Kepez ilçesi Duraliler mevkisinde 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı'nda, şehitler için fidan dikme etkinliği düzenlendi. 

 

Etkinliğe Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AntalyaBüyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Vali Karaloğlu, 15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişiminin birinci yılında etkinlikler gerçekleştirildiğini ve bu kapsamda şehitlerin hatırası için orman inşa etmek üzere bir araya geldiklerini söyledi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de 15 Temmuz destanının binlerce yıl boyunca hatırlanması temennisinde bulundu.

 

Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk ise 249 şehit için fidan dikileceğini ve kurulacak ormanla şehitlerin isimlerinin yaşatılacağını vurguladı.

 

Konuşmalardan sonra şehitler için fidan dikildi. 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.