Kanal V

15 Temmuz Şehitleri Anma Programı

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ'NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. TÖRENDE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, BAŞBAKAN YILDIRIM VE GENEL KURMAY BAŞKANI KONUŞMA YAPTI. TÖRENDE ERDOĞAN VE ŞEHİT YAKINLARI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde şehit yakınları ve gazilerin katılımıyla 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı gerçekleştirildi. 

Törende ilk konuşmasıy genel kurmay başkanı orgeneral hulusi akar yaptı. Akar kürsüye gelirken şehit yakınları ve gaziler “en büyük asker bizim asker” sloganı attı. 

Genel Kurmay Başkanı Akar'ın ardından Başbakan Binali Yıldırım kürsüye çıktı ve şehit yakınları ile gazilere sizler bize emanetsiniz diyerek seslendi ve Fetö mensuplarının mutlaka hesap vereceğini söyledi.

Törende Gölbaşı'nda şehit olan ikiz polisler Ahmet ve Mehmet Oruç'un babasının konuşması esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gözyaşlarına boğuldu.

Törenin son konuşmasını ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Erdoğan konuşmasında darbe gecesi sokağa çıkan Türk halkına teşkkür etti.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.