Kanal V

15 Temmuz Şehitleri Anıldı

ANTALYA’DA ‘DARBE VE VESAYETE KARŞI 15 TEMMUZ BİR DİRİLİŞ DESTANI’ ADLI KONFERANS DÜZENLENDİ. KONFERANSTA KONUŞAN ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, ÖLÜMLER İÇİN OKUNAN SELALARIN 15 TEMMUZ GECESİ DİRİLİŞ İÇİN OKUNDUĞUNU SÖYLEDİ. ŞEHİTLER İÇİN SERİK İLÇESİNDE DE ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF OKUTULDU

15 Temmuz Diriliş Platformu tarafından düzenlenen “Darbe ve Vesayete Karşı 15 Temmuz Bir Diriliş Destanı” isimli konferans Antalya Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. 

 

Konferansa Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ile Gazeteci-Yazar Serdar Arseven konuşmacı olarak katıldı.  

 

Konferansa, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, 15 Temmuz Diriliş Paltformu Başkanı Bekir Asri, 15 Temmuz şehidi polis memur Muhammet Oğuz Kılınç’ın ailesi, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansta konuşan Vali Münir Karaloğlu, 15 Temmuz gecesi okunan selalar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına dikkat çekti.

Vali Karaloğlu 15 Temmuz’dan sonra dirilişin sembolü olan selaları farlı dinlediğini de söyledi

 

15 Temmuz Diriliş Platformu Başkanı Bekir Asri de, 15 Temmuz’u unutturmaya çalışanlara inat platform olarak gayret sarf ettiklerini söyledi.

 

Konuşmaların ardından 15 Temmuz’la ilgili video gösterimi yapıldı. Gösterim sonrası ise Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ve Gazeteci-Yazar Serdar Arseven, 15 Temmuz gecesi ve sonrasındaki süreçle ilgili konuşma gerçekleştirdi. 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.