Kanal V

15 Temmuz Etkinlikleri Başladı

FETÖ/PDY'NİN DARBE GİRİŞİMİNİN YAŞANDIĞI 15 TEMMUZ'UN, 'DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ' İLAN EDİLMESİ NEDENİYLE ANTALYA'DA BİR DİZİ ETKİNLİK DÜZENLENECEK. YAPILACAK OLAN ETKİNLİKLER PROĞRAMINI ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU AÇIKLADI. İŞTE 15 TEMMUZ'DA YAPILACAK ETKİNLİKLER

15 Temmuz darbesi ve Türk milletinin direnişi 1 hafta süre ile yurt genelinde anılacak. 
Etkinlikler, Antalya'da Cumhuriyet Meydanı'ndaki fotoğraf sergisiyle başladı. 11 Temmuz Salı günü Türkiye genelinde saat 11.00'da 15 Temmuz gecesi şehit olan 250 kişinin kabirlerinin eş zamanlı ziyaret edilecek. 


11 Temmuz günü öğle namazı öncesinde Korkuteli ve Muratpaşa camilerinde tüm şehitler için Mevlid-i Şerif okutulacak. Aynı gün 19.30'da KADEM tarafından Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nda 'Tanklardan Güçlü Kadınlar' konulu bir söyleşi düzenlenecek. 
 

14 Temmuz'da cuma namazına müteakip 2 bin hatmi şerif okutulacak ve 18.00'de Batı Çevre Yolu Duraliler mevkinde 15 Temmuz şehitleri için hatıra orman oluşturulacak ve ağaç dikimi yapılacak. 

Aynı gün saat 20.00'da şehir merkezindeki bir otelde tüm şehit yakınları ve gazilerin katılımıyla Antalya Valiliği'nce 500 kişilik bir yemek organizasyonu gerçekleştirilecek.
15 Temmuz 2017 cumartesi günü saat 19.da Kepez Belediyesi'nin 15 Temmuz ve Şehit Ömer Halisdemir caddelerinin açılışı yapılacak ve saat 21.de Atatürk Devlet Hastanesi önünden Milli Birlik yürüyüşüyle Cumhuriyet Meydanı'na gelinecek. 

 15 Temmuz gecesi tüm camilerde sela okutulacak ve sabah namazına kadar meydandaki demokrasi nöbeti sürecek. Sabah namazı ise Tekeli Camii'de kılınacak ve burada halka simit ve çorba ikramı yapılacak.

HABER: ŞENOL CİVCİR
KAMERA: MEHMET KARAKAŞ


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.