Kanal V

15 Temmuz Destanı Antalya'da

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ KONU ALAN 6O FOTOĞRAF ANTALYA'DA. İHLAS HABER AJANSI VE ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİ İLE DARBE GİRİŞİMİNİ KONU ALAN ''UNUTMA, UNUTTURMA'' FOTOĞRAF SERGİSİ, ANTALYA CUMHURİYET MEYDANI AÇIK SERGİ ALANI’NDA TÖRENLE AÇILDI.

15 Temmuz Temmuz Darbe Gecesi ve Türk milletinin destansı direnişi fotoğraf karelerinde. 

İhlas Haber Ajansı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile darbe girişimini konu alan ''Unutma, unutturma'' fotoğraf sergisi, 15 Temmuz gecesi direnişin sembol meydanlarından olan Cumhuriyet Meydanı Açık Sergi Alanı’nda törenle açıldı. 

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 15 Temmuz gecesi Türk halkının darbeciler karşı verdiği direnişi hatırlattı. Ülkenin 16 Temmuz'a demokrasi zaferi ile uyandığını ifade etti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 15 Temmuz’da milletin iradesinin ortaya konmasında en önemli etkenlerden birinin medya kuruluşları olduğunu ifade etti.

 

İHA Genel Koordinatörü İrfan Altıkardeş ise 249 şehit ve 2 bin 200 gazinin olduğu o geceden fotoğrafların sergi haline getirildiğini ifade etti. 

 

Açılış kurdelesinin kesilmesini ardından Vali Münir Karaloğlu, Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve katılımcılar 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı geceye ait fotoğraflardan oluşan sergiyi gezdi. 

 

HABER: ŞENOL CİVCİR

KAMERA: MEHMET KARAKAŞ


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.