Kanal V

14 Temmuz Dünya Turu

14 Temmuz'da dünyada gelişen başlıca olaylar.

MESCİD-İ AKSA'DA GERGİNLİK! 3 FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ

İsrail polisi Mescid-i Aksa'da Filistinli gençlere saldırdı. Edinilen bilgiye göre, çıkan arbedenin ardından Mescid-i Aksa'nın içine kaçan 3 Filistinli öldürüldü, iki kişi de ağır yaralandı . Yaşanan gelişmelerin ardından İsrail yönetimi Mescid-i Aksa'yı ziyarete kapattı. 

İNİŞ YAPAN UÇAĞI İZLEMEYE BAŞLADI ÇIKAN SERT RÜZGARLA KAYALIKLARA SAVRULDU

Yeni Zelanda'da havalimanına yakın olan plajda tel örgüleri tutarak uçağın inişini izleyen bir kadın uçak motorundan çıkan rüzgarın şiddeti ile sert bir şekilde havaya fırladı. Plajın yakınlarında bulunan kayalıklara kafasını çarpan kadın ağır yaralandı. Kazadan hemen sonra hastaneye kaldırılan kadın, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

NEW YORK'TA  FARELERLE MÜCADELE, 32 MİLYON DOLAR BÜTÇE AYRILDI

ABD'nin ''ekonomi başkenti' olarak bilinen 8 milyon 400 bin nüfuslu New York'ta farelerle mücadele için 32 milyon dolarlık bütçe ayrıldı. Ayrılan bütçeyle sayıları yaklaşık 2 milyona ulaşan ve sağlık problemlerine yol açan, farelerin  p'inden kurtulmak amaçlanıyor.  

12 SAAT SÜREN FİL OPERASYONU. BOĞULMAK ÜZEREYDİ, ASKERLER KURTARDI

Sri lanka'da denizin açıklarında hortumunu dışarda tutarak hayatta kalmaya çalışan fil, askerler tarafından farkedildi. Ardından 12 saat süren  kurtarma operasyonu başladı. File ip bağlayıp güvenli bir şekilde sahile çeken askerler o sırada meraklı gözlerle kurtarma operasonunu izleyen insanlar tarafından Kahraman Askerler olarak adlandırıldı.

UÇAKTA İLGİNÇ AYİN, KRALIN ETRAFINDAKİ KÖTÜ RUHLARI KOVDU

Ülkesinden Kanada'ya gitmek için uçağa binen Nijerya kralı yolculuk sırasında yalnız değildi. Kral koltuğuna oturmadan önce, geleneksel kıyafetler giyen ve aynı zamanda kabilenin büyücüsü olan bir kişi, inanışları gereği kötü ruhları kovmak maksadıyla ayin düzenledi. Uçuş öncesi yaşanan bu ilginç olay, yolcuların cep telefonları tarafından kaydedildi.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.