Kanal V

14 Kasım Dünya Turu

14 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

REJİM GÜÇLERİ HALEP'E SALDIRDI: 30 ÖLÜ

Suriye’nin Halep kentine bağlı Atarib kasabasına rejim güçleri tarafından hava saldırısı gerçekleştirildi. Kasabada bulunan Pazar yerini hedef alan hava saldırısında en az 30 kişi hayatını kaybederken 70 kişi de yaralandı. 

KUTLAMALAR, IRKÇI GÖSTERİLERE DÖNÜŞTÜ

Polonya’nın bağımsızlığını yeniden kazanmasının 99. yıl dönümünde başkent Varşova’da kendilerini vatansever olarak tanımlayan gruplarca ortak bir yürüyüş düzenlendi. Aşırı sağcı örgütlerin organize ettiği yürüyüş, ırkçı ve yabancı karşıtı bir gösteriye dönüştü.

IRAKLI VEKİLLER KERKÜK'TE

Irak meclisinin Türkmen Cephesi temsilcileri Kerkük Üniversitesini ziyaret etti. Milletvekilleri öğrencilere barış ve kardeşlik çağrısında bulundu. Irak meclisi Türkmen Cephesi milletvekili Erşad Salihi yaptığı konuşmada herkesin farklı bir siyasi düşüncesinin olabileceğini ancak ayrılık düşüncesinin olmaması gerektiğini ifade etti.

GÜRCİSTAN BAKANLIK SAYISINI AZALTIYOR

Gürcistan'da hükümet yapısındaki değişiklikler kapsamında 5 bakanlık kaldırılıyor. Hükümette yer alan 18 bakanlıktan beşinin görevleriyse diğer 13 bakanlık arasında dağıtılacak. 

MYANMAR'DAN İLGİNÇ İNKAR!

Myanmar ordusu hazırladığı bir raporla, Arakan bölgesinde yaşayan Müslümanlara karşı uyguladığı tecavüz, cinayet gibi suçlamaları reddetti. Raporda, güvenlik güçlerinin masum köylülere ateş etmediği, hiç bir köylüyü tutuklamadığı iddiasında bulunuldu.


Haber'e ait Video


Bilim insanları, Dünya'dan 22 bin ışık yılı uzaklıkta devasa bir cisim keşfetti. Jüpiter'den 13.4 kat daha ağır bu cismin…

AVRASYA EKONOMİ BİRLİĞİ TARAFINDAN MAYIS 2018'DE GERÇEKLEŞTİRİLMESİ PLANLANAN GENEL DÜNYA TURİZMİ FORUMU, ANTALYA'DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK. FORUMUN ANTALYA'DA YAPILMASINA İLİŞKİN ÖN…

LONDRA MERKEZLİ EUROMONİTOR ADLI ARAŞTIRMA GRUBUNUN YAYINLADIĞI TURİSTLER İÇİN EN POPÜLER YÜZ KENT İÇİNDE TÜRKİYE DEN DE 4 ŞEHİR…

13 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

14 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.