Kanal V

13 Temmuz Dünya Turu

13 Temmuz Dünya Turu

BALKAN ÜLKELERİNİN LİDERLERİ BİR ARAYA GELİYOR

ZİRVEYE İTALYA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

 

İtalya’nın ev sahipliğinde Balkan ülkelerinin hükümet başkanları, dışişleri bakanları ve Avrupa Birliğine üye ülkelerin temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen Batı Balkan Ülkeleri Liderler Zirvesi başladı. Toplantıda, bölgesel işbirliğinin artırılması, ortak bir Balkan pazarının temellerinin atılması gibi konular ele alınacak.

 

 

YANAN ARACA CESUR MÜDAHALE

KAZA SONRASI  ARABAYA SIKIŞAN YOLCULARI, YAŞLI ADAM KURTARDI

 

Azerbeycan'da bir araç, önünde seyreden bir diğer araca arkadan çarptı. Kazanın şiddetiyle yanmaya başlayan aracın içindeki yolcular araçta sıkıştı. Bu sırada olay yerinden geçen yaşlı bir adam yardıma koştu. Camı kırarak önce şoförü, sonra diğerlerini camdan çıkaran adam, yolcuları yanmaktan son anda kurtardı. 

 

ANTARKTİKA'DA DEV BUZDAĞI KIRIĞI 

YÜZÖLÇÜMÜ İSTANBUL'DAN BÜYÜK

 

Güney Kutbu ile Atlas Okyanusu arasındaki en büyük buz sahanlığındaki çatlağın ana kütleden kopmasıyla, insanlığın şimdiye kadar görmediği büyüklükte bir buz dağı ortaya çıktı. Yüz ölçümü İstanbul'dan büyük olan buzdağı Kıbrıs adasının ise üçte ikisi kadar.  Ağırlığı da 1 trilyon tondan fazla olan buzdağının kopuşu NASA Aqua uydusu tarafından görüntülendi. 

 

 

BOĞULAN AİLEYİ KURTARMAK İÇİN 80 KİŞİ EL ELE

İNSAN ZİNCİRİ OLUŞTURDULAR

 

ABD'de,  iki oğluyla birlikte sahile giden bir kadın çocuklarının kaybolduğunu görünce kendisi de denize atladı. Annenin de dalgalara kapılması üzerine, sahildeki kalabalık aileyi kurtarmak için seferber oldu. Olaydan sonra yapılan açıklamada çocularda birinin kolunun kırıldığı ancak  oluşturulan insan zinciri sayesinde olayda can kaybının yaşanmadığı ifade edildi. 

 

YOUTUBE'IN KRALI DEĞİŞTİ

‘SEE YOU AGAİN'  3 MİLYAR İZLENMEYE YAKLAŞTI

 

Youtube'da en fazla izlenme rekoru el değiştirdi. 2 milyar 896 milyon kişinin izlediği Wiz Khalifa'nın 'See You Again' klibi yeni rekorun sahibi oldu. Hızlı ve Öfkeli 7 filmi için yazılan şarkı Grammy ve Oscar ödüllerinde en iyi şarkı kategorisinde aday gösterilmişti. Eski rekorsa  Gangnam Style klibiyle PSY'da bulunuyordu.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.