Kanal V

13 Kişilik Aile Hastane Otoparkında Yatıyor

KIZINDAN ALINACAK BÖBREĞİN KENDİSİNE NAKLİ İÇİN ANTALYA'YA GELEN 45 YAŞINDAKİ YAŞAR ÇELİK KALACAK YER BULAMAYINCA, 13 KİŞİLİK AİLESİYLE HASTANE OTOPARKINDA YATIP KALKMAYA BAŞLADI. OTOPARKI EVLERİ GİBİ KULLANAN AİLE, YÖNLENDİRME LEVHASINA ÇORAP ASIP AĞACA BEBEK BEŞİĞİ KURDU. İŞTE HASTANE BAHÇESİNDE Kİ O GÖRÜNTÜLER

Organ nakli için geldikleri Antalya'da kalacak yer bulamayan 13 kişilik aile, hastane otoparkında yaşamaya başladı. 

 

2 yıl önce Mersin'de böbrek yetmezliği teşhisi konulan Yaşar Çelik için, 27 yaşındaki kızı Hediye Çelik böbreğini vermeye karar verdi.

Bir ay önce Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne gelen baba-kızı, aralarında küçük yaştaki 6 çocuğun da bulunduğu ailenin 11 üyesi yalnız bırakmadı. Nakil için tetkiklere başlayan doktorların gerekli işlemleri tamamlaması beklenenden uzun sürünce, aile kalacak yer aramaya başladı. 

 

Babam diyalize giriyordu. Dayanamıyordum, vicdan azabı çekiyordum. Böbreğimi vermek istedim. Geldik buraya küçük çocuklarla burada yatıyoruz mecburuz ne yapalım"

   

Bazı ev sahipleri aileye kalabalık oldukları için ev vermek istemezken, bazısı da yüksek miktarda kira ve depozito istedi.

 

Çaresiz kalan 13 kişilik aile, hastane otoparkını eve çevirdi. Bahçedeki bir refüjde konaklayan aile, hayırseverlerden temin ettikleri yorganları altlarına serip battaniyeleri de üzerlerine örterek burada yaşamaya başladı.

 

Aile üyeleri yattıkları yeri o kadar benimsedi ki bir yönlendirme tabelası üzerine yıkadıkları çoraplarını asıp, bir diğerinin yanına da mutfak eşyalarını sıraladı. 

 

İki ağaç arasında gerilen bir iple henüz yaşını dahi doldurmamış bir bebeğe beşik de kuruldu. Yanlarından geçip giden otomobillerin gürültüsüne aldırış etmeyen aile üyelerinin rahat şekilde uyudukları gözlendi. Geceleri serilen yataklar, gün aydınlanmasıyla toplanıyor.

 

Aile, tedavileri tamamlanana kadar konaklayacakları bir yer için hayırsever ve yetkililerden yardım eli uzanmasını bekliyor.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.