Kanal V

13 Ekim Dünya Turu

13 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

YUNANİSTAN BAŞBAKANI ÇİPRAS UÇTU!

Yunan Başbakan Alexis Çipras, Larissa üssüne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından askerikıyafet giyerek F16 ile Ege semalarında uçtu. Böylelikle Çipras, savş uçağı ile uçan üçüncü Yunan başbakanı oldu. Öte yandan sol görüşlü siyasetçinin böyle bir eylem gerçekleştirmesi ülke kamuoyunda tuhaf karşılandı. 

İSPANYA'DAKİ KUTLAMALARDA UÇAK KAZASI YAŞANDI

İspanya'daki ulusal bayram kutlamalarına uçak kazası gölgesi düştü. İspanyol savunma bakanlığının yaptığı açıklamaya göre askeri uçak Albacete üssü yakınlarında belirlenemeyen bir nedenden dolayı düştü. Ölü ya da yaralı sayısına ilişkin herhnagi bir açıklama yapılmadı. 

ULUSLARARASI ÇİKOLATA FESTİVALİ'NE İLGİ YOĞUN OLDU

İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlenen Uluslararası Çikolata Festivali başladı. 52 ülkenin iştirak ettiği ve 4 gün sürecek festivale ziyaretçilerin ilgisi yoğun olurken etkinliğe Türkiye'den herhangi bir firma katılmıyor. 

'SOLAK SALYANGOZ JEREMY' ÖLDÜ 

Kabuğundaki sprialin diğerlerinin aksine saat yönünün tersine doğru olmasıyla dünyada ün salan Salyangoz Jeremy'nin öldüğü açıklandı. Bilim dünyasının yakından ilgilendiği solak salyangoz geçtiğimiz sene tüm dünyanın gündemine oturmuştu. 

MISIR'DAKİ DÜĞÜNDE MAGANDA DEHŞETİ

Mısır'daki bir düğünde tüfekli bir maganda elindeki silahın kontrolünü kaybedince bir çocuğun ölümüne sebep oldu. Silahlı adamın sahneye çıktığı görülen görüntülerin devamında 14 yaşındaki talihsiz çocuğun vurulma anı kameraya yansıyor. 

 

 


Haber'e ait Video


Uzmanların gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre ülkelerin genel IQ ortalaması ve dünya geneline göre sıralaması açıklandı.

ABD’nin polis teşkilatı FBI (Federal Soruşturma Bürosu) seri katillerin ve psikopatların doğum tarihlerini yayınladı. Analiz ederek en çok suç…

Bilimin bize sunduğu ilginçlikler saymakla bitmeyecek türden fakat bu kimin aklına gelmiş denilecek bilgiler de karşımıza çıkabiliyor. Tıpkı bu…

Uzmanlar, göbek yağlarından şikâyet edenler için hem bel bölgesini incelten hem de göbek yağlarını eriten yedi pratik çözüm sunuyor.

13 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.