Kanal V

12 Haziran Dünya Turu

12 Haziran Dünya Turu

UÇAKTA YAPILAN ARAMADA BOMBAYA RASTLANMADI

ŞÜPHE ÜZERİNE KÖLN HAVALİMANINA ACİL İNİŞ YAPMIŞTI

 

Geçtiğimiz gün Ljubljana-Londra seferini gerçekleştiren yolcu uçağı, pilotun “bomba” kelimesi geçen bir konuşmaya şahit olmasının ardından Almanya'nın Köln kentinden bulunan havalimanına acil iniş yapmıştı. Uçakta yapılan incelemede ise patlayıcı maddeye rastlanmadı. Alman polisi, yaptığı açıklamada aramanın ardından uçakta patlayıcı maddeye rastlanmadığını duyurdu. 

 

 

HİNTLİ ADAMIN ÜSTÜNDEN TREN GEÇTİ

OLAYI YARA ALMADAN ATLATTTI

 

Hindistan'da raylarda yatan bir adamın üzerinden tonlarca ağırlıktaki tren geçti. Trenin geçtiği sırada orada bulunan insanlar büyük bir panik yaşarken, adam olaydan yara almadan kurtuldu. 

 

 

AFGANLAR ORDULARINI YENİDEN YAPILANDIRIYOR

ASKERİ ÖĞRENCİLER MEZUN OLDU

 

Afganistan’ın başkenti Kabil’de askeri öğrencilerin mezuniyet töreni gerçekleştirildi. 982 askeri öğrenci aldıkları 2 aylık eğitimin ardından mezun oldu. Mezun olan askerler “Afganistan’a hizmet ediyoruz ve düşmanları ülkeden çıkarıyoruz” sloganları attı. 

 

FRANSA SANDIK BAŞINDA

MACRON'UN PARTİSİ İLK TURU ÖNDE KAPATTI

 

Fransa'da seçmenler, milletvekilini belirlemek için sandık başına gitti. Bir ay önce cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Macron'un partisinin genel seçimlerin ikinci turu itibarıyla parlamentodaki 577 sandalyeden 445'ini alması bekleniyor.  Diğer yandan Kosova'da da seçim heyecanı vardı. Kayıtlı 1 milyon 872 bin seçmen, 120 koltuklu Kosova Meclisi’nin yeni milletvekillerini seçmek için sandık başına gitti. 

 

CEZAEVİNDEN 900 MAHKUM FİRAR ETTİ

KAÇIŞ, HAPİSANEYE YAPILAN SALDIRININ ARDINDAN GERÇEKLEŞTİ 

 

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin Beni şehrinde silahlı saldırısı sonucu bir cezaevinden 900 mahkum firar etti. Kuzey Kivu Valisi silahlı kişilerin ülkenin doğusunda bulunan Beni kentindeki cezaevine saldırısında 8'i cezaevi personeli 11 kişinin öldüğünü söyledi. Beni ve yakınlarındaki yerleşim birimlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıklayan Kongolu yetkili sadece asker ve polisin sokakta olacağını söyledi. (Görüntülerin ilk 45 saniyesi verimli. 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.