Kanal V

11. Uluslararası Kum Heykel Festivali

ANTALYA'DA BU YIL 11'İNCİSİ DÜZENLENEN ULUSLARARASI KUM HEYKEL FESTİVALİ'NİN RESMİ AÇILIŞI, 15 TEMMUZ CUMARTESİ GÜNÜ YAPILACAK. FESTİVAL ALANINDA 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ NEDENİYLE OLUŞTURULAN ÖZEL KÖŞEDE DARBE GİRİŞİMİNDE KULLANILAN TANK BİREBİR EBATLARIYLA KUMDAN YAPILDI.

Antalya'nın Lara Bölgesi'nde her yıl farklı bir konu ve heykel figürleri ile açılan Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, 'Dünya Harikaları ve Mitler' konusuyla 2017 sezonuna hazırlanıyor.

11'inci kez düzenlenen ve resmi açılışı 15 Temmuz Cumartesi günü yapılacak festival kapsamında, 15 Temmuz darbe girişimine özel bir köşe oluşturuldu. 

Sergi alanının girişinde Rus heykeltıraş Alex Skarednof tarafından yapılan '15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Günü Özel Köşesi'nde darbe girişiminde kullanılan Leopard 2A4 model tank birebir ebatlarıyla yapıldı. 

Heykelin ana temasında ise tankı tutarak ezen halkın iradesini sembolize eden bir el figürü ile Türk Bayrağı'nın gökyüzüne kaldırılmasını sembolize eden diğer el figürü canlandırıldı. 

6 metre eninde ve 8.2 metre uzunluğundaki 'Demokrasi Heykeli' adı verilen kumdan heykelde tankın karşısına devasa boyutta bir Atatürk büstü yapıldı. Demokrasi Heykeli 20 günde tamamlandı. 

Mayıs ayı başında açılan fakat resmi açılışı Cumartesi günü yapılacak olan festival alanını gezen tatilciler, Atatürk heykelinin önünde özçekim yapıyor.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.