Kanal V

11 Eylül Dünya Turu

11 EYLÜL 2017 TARİHİNDE DÜNYADA GELİŞEN BAŞLICA OLAYLAR.

 

MİAMİ'DE ELEKTRİK KESİNTİSİ 

 

ABD'de Irma Kasırgası etkisini sürdürüyor. 550 bin kişiye çeşitli nedenlerden dolayı elektrik verilemeyen Miami kentinde vatandaşlara sokağa çıkmayın uyarıları yapılırken, acil kurtarma ekipleri şehrin çeşitli noktalarında hazır bekletildi.  

 

ARAKAN

 

ARAKAN'DA MÜSLÜMANLARA YÖNELİK SİSTEMATİK ZULÜM

 

Myanmar’ın Arakan bölgesinde Müslümanlara yönelik yapılan katliamdan sonra nehre atılan insan cesetleri dün Naf Nehri’nin kıyınsında ve birçok su kanalının olduğu yerlerde su yüzeyine çıktı. Bangladeşli vatandaşlar, dün nehir kıyısına vuran cansız bedenlerin içinde olduğu çuvalları görüntüledi. Öte yandan, 25 Ağustos’tan beri Arakan’da süren çatışmalarda yaklaşık 250 bin Rohingya Müslümanı Bangladeş’e sığındı.

 

KOSOVA'DA SİYASİ KRİZ SONA ERDİ

 

Kosova’da 3 ay süren siyasi krizin ardından yeni hükümet kuruldu. 11 Haziran’da düzenlenen erken genel seçimlerin ardından 6’ıncı Hükümet belli oldu. Düzenlenen meclis genel kurul oturumunda milletvekilleri Başbakan Ramush Haradinaj başkanlığındaki Kosova’nın yeni hükümetini onayladı.

 

YASAKLI LİDER SAAKAŞVİLİ UKRAYNA'DA

 

Gürcistan'ın eski başbakanlarından Mihail Saakaşvili ülkeye giriş yasağı bulunmasına rağmen kameralar eşliğinde Ukrayna sınırından içeri girdi. Muhalif lider Timoşenko'nun da eşlik ettiği Saakaşvili, Hakkındaki yolsuzluk iddialarının ardından Gürcistan'ı terk ederek ülekeye yerleşmiş  iki yıl önce de Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko tarafından Ukrayna vatandaşlığına geçirilip, Odessa Valisi olarak atanmıştı.

 

JAPONYA'DA KEDİLERİN TREN YOLCULUĞU

 

Japonya'nın Gizu kentinde sokak kedilerine dikkat çekmek için ilginç bir etkinlik yapıldı. Banliyö trenleri bir günlüğüne kedilerin oldu. Tren yolcuğunun keyfini çıkaran sevimli kedilerden geriye ise bu ilginç görünüler kaldı. 


Haber'e ait Video


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.