Kanal V

11 Ekim Dünya Turu

11 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Kaliforniya'daki Yangınlarda Ölü Sayısı 15'E Yükseldi

ABD'nin Kaliforniya eyaleti yangınlarla boğuşuyor. 17 ayrı noktada çıkan yangınlarda ölüsayısı 15'e yükseldi. Halen devam eden yangınlarda 170 kişinin yaralandığı 200'ü aşkın kişininse kayıp olduğu açıklandı. 

Düğün Eğlencesi Ölümle Noktalandı

Çin'de düğün eğlencesi faciayla noktalandı. Yerel geleneklere göre yapılan şaka sırasında ellerinden ve bacaklarından tutularak yerdeki tahta aksama vurulan damat, bu sırada başını sert biçimde zemine çarptı. Talihsiz adam olay yerinde hayatını kaybetti.

Fransa'daki Grev Havayolu Seferlerini Vurdu

Fransa’da 5 milyonun üzerinde memur çalışma şartları ve maaşlarında kesintilere yol açacak reformlara karşı tüm sendikaların çağrısıyla greve gitti. Hükümetin reform kararlarının protesto edilmesi nedeniyle toplu taşıma araçlarının seferlerinde, havayolu seferlerinin en az üçte birinde aksama olması bekleniyor.

Mahkumlara Kendi Hücrelerinin Anahtarı Dağıtıldı!

Hollanda'da tüm cezaevlerinde mahkumlar artık gardiyanların yerine kendi hücrelerini kendileri kilitleyip açacak. Böylece hem gardiyanların iş yükünün azaltılması hem de mahkumların güvenlik sorununun ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Böcek İlacı 20 Can Aldı

Hindistan'da ekinlere böcek ilacı sıkarken koruyucu önlem almayan yüzlerce çiftçi zehirden etkilendi; 20 kişi hayatını kaybetti. Mumbai eyaletineki yüksek mahkeme, kısa süre önce eyalet hükümetine söz konusu bölgelerde böcek ilacı satışının yasaklaması çağrısında bulunmuştu.
 


Haber'e ait Video


4 bin 500 yıl öncesine ait mezarlıklardaki iskeletler üzerinde bulunan süs eşyaları, silah ve takılar, bilim dünyasına önemli bulgular sunuyor.

Uzmanların gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre ülkelerin genel IQ ortalaması ve dünya geneline göre sıralaması açıklandı.

Her insanın karakterini ayrıştıran çok fazla belirtiler olsa da oturuş biçimlerimizde karakterlerimize orantılıdır ve durumumuzu ifade edebilmektedir. İşte belli…

ABD’nin polis teşkilatı FBI (Federal Soruşturma Bürosu) seri katillerin ve psikopatların doğum tarihlerini yayınladı. Analiz ederek en çok suç…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.