Kanal V

10 Ekim Dünya Turu

10 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

GAZZE'Yİ SU BASTI; EĞİTİME ARA VERİLDİ

Gazze sokakları göle döndü. Şiddetli yağmur nedeniyle bazı evleri su bastı; 5 ev kullanılamaz hale geldi. Bölgede birçok okul geçici süreyle kapatılarak öğrenime ara verildi. 

KALİFORNİYA'DA YANGIN: 10 ÖLÜ

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde 8 farklı bölgede çıkan yangınlar nedeniyle acil durum alarmı verildi. Kaliforniya Valisi, çıkan yangınlar nedeniyle binlerce kişinin bölgeden tahliye edildiğini bildirdi. Bin 500 ev ve iş yerinin tahrip olduğu yangında 10 kişi hayatını kaybetti.

KKTC'DE TAKSİCİLER YOLU KAPATTI!

KKTC Birleşik Taksiciler Birliği, Ercan Havalimanı yolunu kapatarak eylem yaptı. Taksicilerin 250 araçlık konvoy ile havalimanına giriş-çıkışı kapamasından dolayı bir süre duran trafik, daha sonra tek şeritten verildi. Eylemin nedeniyse taksicilerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve çözüm bulunmasını sağlamak. 

İSRAİL ESKİ SAVUNMA BAKANI, MECLİSTEN KOVULDU

İsrail ile ilişkileri normalleştirme için Fas Parlamentosunu ziyaret eden İsrail heyetinin başında Kana katliamının sorumlusu Eski İsrail Savunma Bakanı Amir Peretz'in bulunması Faslı parlamenterleri kızdırdı. Vekiller, Peretz’in derhal meclisi ve ülkeyi terk etmesini istedi. Faslı avukatların Amir Peretz’in tutuklanması ve mahkemeye çıkması için dava açmıştı.

TUNUSLU BAKAN, SAĞLIK KOŞUSUNDA HAYATINI KAYBETTİ

Tunus Sağlık Bakanı Selim Şakir bir yardım koşusunda kalp krizi geçirdi. Bunun üzerine 56 yaşındaki bakan, askeri hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan tm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Maraton, çocuklara hizmet verecek bir kanser hastanesine yardım amacıyla ükenin kuzeyindeki sahil kenti Nebil'de düzenlenmişti. 


Haber'e ait Video


Uzmanların gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre ülkelerin genel IQ ortalaması ve dünya geneline göre sıralaması açıklandı.

Sinema tarihimizin altın çağı olarak da hep bir gülümsemeyle hatırladığımız ve her karşılaştığımızda sıkılmadan tekrar tekrar izlediğimiz Yeşilçam filmlerinde…

10 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.